Aktualności

Pascha 2019

Obchody paschalne, do których przygotowujemy się przez cały Wielki Post, obejmują tajemnice wiary związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.

Wielkopostne rekolekcje parafialne parafialne w dniach 5-7 kwietnia poprowadził o. Kazimierz Tyberski z Zahutynia. Podczas spotkań rekolekcyjnych naszą parafię 5 kwietnia odwiedzili uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Leżajska prezentując swoje prace, palmy i dekoracje wielkanocne.

 

 

Rozważanie Drogi Krzyżowej Jezusa i Jego śmierci gromadziło wielu parafian zarówno podczas cotygodniowych modlitw jak i podczas plenerowego nabożeństwa. Przeżycia Wielkiego Tygodnia prowadzą za każdym razem do wyjątkowej okazji bycia z Chrystusem. W naszej parafii to nie tylko tradycyjne wejście w wymowę liturgii Męki, Śmierci i Zmartwychwstania podczas obrzędów w kościele, ale również modlitwa prowadzona ulicami osiedla. W Wielki Wtorek mimo niesprzyjającej aury zgromadziło się przy krzyżu wielu parafian. Nabożeństwo przygotowano z udziałem parafialnej scholi oraz ministrantów.

 

 

 

W  kolejne dni Triduum Paschalnego towarzyszyliśmy Chrystusowi dokonującemu zbawienia przez swoją Ofiarę na krzyżu, Śmierć i Zmartwychwstanie. Modlitwa w Wielki Piątek to Liturgia Męki Pańskiej, Komunia Święta i Adoracja Krzyża.

 

 

Fotorelacja: WTZ Leżajsk oraz Radosław Izdebski.